Profil firmy

Společnost Tecont s.r.o. byla založena v roce 1993 se sídlem v Pardubicích.

Hlavním cílem firmy bylo kvalitně realizovat aplikace v oboru MaR pro techniku zařízení budov a tepelnou energetiku na bázi regulačních a řídících systémů TECOMAT mateřské firmy TECO a.s. Kolín, která je jedním z největších českých výrobců elektroniky pro automatizaci.

Nosným programem v letech 1994 až 1996 se stalo projektování MaR a ASŘTP, programování včetně zprovoznění a dodávky řídících systémů TECOMAT,kompletní dodávky MaR včetně montáže a revize pro techniku zařízení budov (klimatizace, vzduchotechnika, chlazení, vytápění, regulace elektrické energie) a teplárenství (řízení CZT, parní turbína, rozdělovací, směšovací a čerpací stanice). Naším významným zákazníkem v kompletních dodávkách MaR pro vzduchotechniku a klimatizaci byla Janka a.s. Radotín a v dodávkách MaR pro rozdělovací, čerpací a předávací stanice v oblasti teplárenství Elektrárny Opatovice nad Labem a.s. .

Na základě vyústění spolupráce s mateřskou firmou v oblasti marketingu regulační techniky, jsme se stali v letech 1997 až 1999 výhradním distibutorem regulačních systémů TECOREG, nové řady výrobků pro malé a střední aplikace v oblasti vytápění a vzduchotechniky. Naše činnost se v tomto období soustředila na podporu prodeje (školení, projektování, tvorba aplikačních programů, výstavy, prezentace, záruční servis) pro dodavatelsko-montážní firmy MaR, což vyžadovalo omezení kompletních dodávek malého a středního rozsahu. Naše pozornost v kompletních dodávkách MaR se obrátila na výběrová řízení, kde spolu soupeří především renomovaní výrobci řídících systémů. Jednalo se o zakázky jak v oblasti CZT (dodávky systému TECOREG pro teplofikace Varnsdorf, Police nad Metují, Slavkov u Brna, Vsetín, Ústí nad Orlicí, Zruč nad Sázavou), ale i TZB (kompletní dodávky MaR pro masokombinát Schneider s.r.o. Plzeň a budova Moravské zemské knihovny v Brně a další). Po třech letech úspěšného zavedení regulačních systémů TECOREG na trh, jsme předali prodej výrobci.

Certifikáty

Certifikát ISO 9001

Certifikát ISO 9001
Měření a regulace.+420 466 310 650